מה היא אנרגיה סולארית?

מהי אנרגיה סולארית?

אנרגיה סולארית היא אנרגיה חלופית אשר מקורה בקרינת השמש. השמש מפיצה קרינה אלקטרומגנטית שניתן להמיר לחשמל או לאנרגיה תרמית באמצעות מתקנים ייעודיים. מכיוון שהשמש מפיצה אנרגיה בהספק גבוה במיוחד, קיימת אפשרות לייצר תחליף זול וירוק יותר לחשמל.

למה משמשת אנרגיה סולארית?

בהמרה נכונה לזרם חשמלי סטנדרטי אנרגיה סולארית יכולה להחליף את רשת החשמל המסחרית. נכון להיום יש מגוון רחב של שימושים בתעשייה:

  • מכונות ייצור למפעלים

  • מאגרי מים

  • לולים

  • רפתות

  • מחסנים

השימוש העיקרי באנרגיה סולארית בישראל ובעולם הוא לצורך הפקת חשמל חלופי, וזאת במטרה להוזיל את עלויות הייצור של חשמל רגיל ועל מנת להפחית את הפגיעה באיכות הסביבה. לכן, מי שמתקין מערכת סולארית בעסק או במשק החקלאי שברשותו ומפיק מספיק חשמל יכול לעשות בו שימוש עצמי, ואת העודפים להעביר לחברת החשמל תמורת תשלום.

כיצד פועלים פאנלים סולאריים?

פאנל סולארי הוא קולט שמש אשר מורכב ברובו מתאי סיליקון מיוחדים ומחומרים מוליכים למחצה הנקראים תאים פוטו וולטאים. רמת ההולכה של התאים תלויה בכמות האור המוקרן לעברם. התאים קולטים את האור, וכשקרינת השמש פוגשת בסיליקון ובחומרים המוליכים, הדבר גורם לתנועה של אלקטרונים אשר יוצרת זרם חשמלי ישר הנקרא DC.

מכיוון שהזרם החשמלי המתקבל הוא זרם ישר, לא ניתן לעשות בו שימוש ברשת החשמל הסטנדרטית. על מנת שכן ניתן יהיה להשתמש בו יש להמיר אותו לזרם חילופין הנקרא AC – הזרם עליו עובדת רשת החשמל כולה. את ההמרה הזאת מבצעים באמצעות ממיר סולארי, הנקרא גם מהפך סולארי. הממיר בנוי מכבל לוחות ומחובר לטרנזיסטורים שכבים ונדלקים. פעולה זאת מייצרת גלי חשמל המתאימים לרשת החשמל המסחרית ובהם ניתן להשתמש.

חלק חשוב נוסף שקיים בכל מערכת סולארית הוא המונה החשמל, שתפקידו למדוד את כמות החשמל שיוצרה על ידי המערכת. בדרך זאת כל מי שבוחר להתקין על בעסק או במשק החקלאי שלו מערכת סולארית, יכול לדעת בדיוק כמה חשמל הופק ומה יהיה הרווח הכספי שלו.

למה כדאי להשתמש במערכת סולארית?

הקמת מערכת סולארית אשר מחוברת לרשת החשמל הארצית מאפשרת למי שהתקין אותה לקבל תשלום עבור החשמל שהוא לא מנצל כאשר עובר לרשת הארצית. יש לך שני יתרונות חשובים:

1. שימוש בחשמל ירוק שהפקתו אינה מזהמת את הסביבה

2. קבלת תשלום עבור החשמל שעובר לרשת החשמל הארצית

אמנם, הקמת רשת סולארית מסחרית כרוכה בעלויות יחסית גבוהות, אולם כעבור מספר שנים ההוצאות יחזירו את עצמם והמערכת הסולארית תניב רווח נקי.

ההסכם שחותמים מול חברת החשמל הוא הסכם לטווח של למעלה מ 20 שנה, כך שללא ספק ניתן להרוויח לא מעט מהתקנת המערכת.

לקבלת מידע נוסף אודות מערכת סולארית ואודות אנרגיה סולארית לתעשיה אתם מוזמנים ליצור קשר עם המומחים של תכלית סולאר ונשמח לעמוד לשירותכם.

 

שתף עם חברים
לייעוץ מקצועי ללא התחייבות מלאו פרטים הבאים..
או חייגו 072-2565824